09.09.2019

GAZ-SYSTEM zaprasza na akcję sprzątania plaży

Już 21 września 2019 r. GAZ-SYSTEM zaprasza dzieci i dorosłych, kochających przyrodę i dbających o środowisko naturalne do udziału w Akcji Sprzątania Plaży. Odbędzie się ona w nadmorskiej miejscowości Rewal. Start akcji godzina 12:00. Spotykamy się na plaży w Rewalu przy Placu Wielorybów.

Na miejscu znajdą Państwo niezbędne akcesoria m.in. worki do segregacji odpadów oraz rękawiczki jednorazowego użytku.

Celem akcji jest edukacja ekologiczna i uświadamianie jak działanie każdego z nas wpływa na otaczające środowisko naturalne. W trakcie wydarzenia uczestnicy będą mogli również wziąć udział w zabawach, konkursach z nagrodami oraz warsztatach eko.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Wójta Gminy Rewal, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Fundacji Nasza Ziemia.

HARMONOGRAM AKCJI:

12:00 Rozpoczęcie
12:00-16:00 Wydawanie worków na śmieci i rękawiczek przy strefie, sprzątanie plaży. Możliwość rozmowy z przedstawicielem Projektu Baltic Pipe
13:00-17:00 Gry i animacje
14:00 Konkurs dla dzieci i młodzieży „Moje akwarium"
14:30 Warsztaty „Drugie życie śmieci”
15:00 Konkurs plastyczny dla dzieci
15:30 Quiz ekologiczny I
16:00 Quiz ekologiczny II
16:30 Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
16:50 Quiz ekologiczny III
17:00 ZAKOŃCZENIE

***

Projekt BALTIC PIPE to strategiczny projekt infrastrukturalny mający na celu utworzenie nowego korytarza dostaw gazu ziemnego z Norwegii na rynki duński i polski, a także do użytkowników końcowych w sąsiednich krajach. To również większa dbałość o otaczające nas środowisko, gdyż gaz ziemny jest niskoemisyjnym paliwem, a jego zużycie obniża emisję dwutlenku węgla.

EKOLOGIA MA ZNACZENIE! Nie może Ciebie zabraknąć!

GAZ-SYSTEM jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki. Odpowiadamy za przesył gazu ziemnego oraz zarządzamy najważniejszymi gazociągami w Polsce. W ramach programu inwestycyjnego 2015-2025 GAZ-SYSTEM planuje wybudować ponad 2000 km nowych gazociągów w zachodniej, południowej i wschodniej części Polski. Dalsza rozbudowa krajowej sieci przesyłowej, w tym powstanie nowych gazociągów w ramach Korytarza Gazowego Północ-Południe, a także budowa połączeń międzysystemowych z państwami sąsiednimi wzmocni bezpieczeństwo energetyczne Polski i będzie stanowić istotny wkład w rozwój europejskiego systemu przesyłowego.

Spółka realizuje jedno z najważniejszych przedsięwzięć infrastrukturalnych w kraju – projekt Baltic Pipe, polegający na wybudowaniu dwukierunkowego gazociągu morskiego łączącego Polskę i Danię oraz rozbudowie lokalnej sieci przesyłowej.

GAZ-SYSTEM jest też właścicielem spółki Polskie LNG, która zarządza terminalem LNG w Świnoujściu im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

 


Copyright © 2016 Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Wszystkie prawa zastrzeżone.