26.08.2019

GAZ-SYSTEM FORUM - nowe przyłączenia

GAZ-SYSTEM zaprasza przedsiębiorstwa planujące przyłączenie do gazowej sieci przesyłowej na konferencję, w trakcie której będziemy chcieli Państwu przybliżyć szczegóły dotyczące przebiegu procesu przyłączeniowego jak również zasady korzystania z sieci. Spotkanie odbędzie się 30 września br. w Warszawie i stanowi odpowiedź GAZ-SYSTEM na rosnące zainteresowanie wykorzystywaniem gazu ziemnego w obszarach gospodarki takich jak energetyka, ciepłownictwo, przemysł czy transport.

Mamy nadzieję, że uczestnictwo w spotkaniu pozwoli przedstawicielom firm  analizującym możliwość przyłączenia się do infrastruktury GAZ-SYSTEM na zdobycie kompleksowych informacji z zakresu procesu przyłączeniowego i warunków umożliwiających rozpoczęcie poboru gazu.

Program konferencji obejmie m.in.:

  • organizację rynku gazu w Polsce,
  • etapy procesu przyłączeniowego,
  • finansowanie inwestycji przyłączeniowej,
  • zasady  funkcjonowania Operatora Systemu Dystrybucyjnego,
  • omówienie przykładowych przyłączeń do sieci,
  • korzystanie z usługi przesyłu gazu.

Przyłączenie nowych odbiorców do naszej infrastruktury to złożony i czasochłonny proces, który może trwać od ok. 3 do nawet 5 lat i wymaga odpowiedniej współpracy między operatorem, a klientem. Jako GAZ-SYSTEM podejmujemy szereg działań usprawniających ten proces i skracających czas realizacji inwestycji. Zależy nam również, aby nasi partnerzy mogli odpowiednio przygotować się do tego projektu inwestycyjnego, dlatego zapraszamy wszystkie firmy zainteresowane usługą przyłączeniową do wzięcia udziału w konferencji – podkreśla Sławomir Sieradzki, dyrektor Pionu Rozwoju Rynku Gazu w GAZ-SYSTEM.

Konferencja na temat procesu przyłączania do sieci przesyłowej odbędzie się w poniedziałek 30 września 2019 r. w godz. ok. 11.00 – 18.00 w Warszawie. Podmioty zainteresowane udziałem w spotkaniu proszone są o wypełnienie formularza rejestracyjnego do 19 września 2019 r. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie maksymalnie dwóch przedstawicieli Państwa organizacji.

Potwierdzenie udziału w spotkaniu  wraz ze szczegółowym programem oraz wskazaniem miejsca organizacji konferencji, zostanie przekazane do 20 września br. na adres mailowy podany w formularzu. Jednocześnie informujemy, że potwierdzenia uczestnictwa zostaną skierowane wyłącznie do wybranych osób. W przypadku pytań dotyczących konferencji prosimy o kontakt pod adresem: rynek@gaz-system.pl

Podstawowe informacje o procesie przyłączenia do sieci przesyłowej GAZ-SYSTEM znajdują się w broszurze informacyjnej „Jak zostać przyłączonym do sieci GAZ-SYSTEM” oraz na stronie www.gaz-system.pl w zakładce Strefa klienta.

GAZ-SYSTEM jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki. Odpowiadamy za przesył gazu ziemnego oraz zarządzamy najważniejszymi gazociągami w Polsce. W ramach programu inwestycyjnego 2015-2025 GAZ-SYSTEM planuje wybudować ponad 2000 km nowych gazociągów w zachodniej, południowej i wschodniej części Polski. Dalsza rozbudowa krajowej sieci przesyłowej, w tym powstanie nowych gazociągów w ramach Korytarza Gazowego Północ-Południe, a także budowa połączeń międzysystemowych z państwami sąsiednimi wzmocni bezpieczeństwo energetyczne Polski i będzie stanowić istotny wkład w rozwój europejskiego systemu przesyłowego.

Spółka realizuje jedno z najważniejszych przedsięwzięć infrastrukturalnych w kraju – projekt Baltic Pipe, polegający na wybudowaniu dwukierunkowego gazociągu morskiego łączącego Polskę i Danię oraz rozbudowie lokalnej sieci przesyłowej.

GAZ-SYSTEM jest też właścicielem spółki Polskie LNG, która zarządza terminalem LNG w Świnoujściu im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

 


Copyright © 2016 Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Wszystkie prawa zastrzeżone.