31.10.2017

XXIX Goleniowska Mila Niepodległości i Bieg GAZ-SYSTEM na 10 km

11 listopada br. GAZ-SYSTEM zaprasza do udziału w XXIX Goleniowskiej Mili Niepodległości i Biegu GAZ-SYSTEM na 10 km.

Goleniowska Mila Niepodległości jest organizowana jest po raz dwudziesty dziewiąty. To prawdziwe biegowe święto w Goleniowie. Tradycją jest zapraszanie do Goleniowa wybitnych sportowców, Olimpijczyków, Mistrzów Świata, Europy i Polski. Wydarzenie składa się z czternastu biegów ulicznych rozgrywanych na ulicach Goleniowa. Głównym celem biegów jest uczczenie rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Pierwsze startują przedszkolaki, które dopingowane są przez licznie zebranych rodziców, rodzeństwo oraz zapraszanych sportowców. Do tej pory z najmłodszymi biegli m.in. Marek Kolbowicz, Otylia Jędrzejczak, Robert Korzeniowski, Monika Pyrek, Grażyna Syrek, Szymon Ziółkowski i inni. Największe emocje dla licznie zgromadzonych kibiców dostarczają dwa ostatnie biegi w tym tytularny Bieg GAZ-SYSYEM na 10 km, w których startują najlepsi biegacze z całego kraju.

GAZ-SYSTEM wspierając inicjatywy sportowe działa na rzecz aktywizacji dzieci i młodzieży na terenach realizowanych inwestycji.

 

 

GAZ-SYSTEM jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki. Odpowiadamy za przesył gazu ziemnego oraz zarządzamy najważniejszymi gazociągami w Polsce. W ramach programu inwestycyjnego 2015-2025 GAZ-SYSTEM planuje wybudować ponad 2000 km nowych gazociągów w zachodniej, południowej i wschodniej części Polski. Dalsza rozbudowa krajowej sieci przesyłowej, w tym powstanie nowych gazociągów w ramach Korytarza Gazowego Północ-Południe, a także budowa połączeń międzysystemowych z państwami sąsiednimi wzmocni bezpieczeństwo energetyczne Polski i będzie stanowić istotny wkład w rozwój europejskiego systemu przesyłowego.

Spółka realizuje jedno z najważniejszych przedsięwzięć infrastrukturalnych w kraju – projekt Baltic Pipe, polegający na wybudowaniu dwukierunkowego gazociągu morskiego łączącego Polskę i Danię oraz rozbudowie lokalnej sieci przesyłowej.

GAZ-SYSTEM jest też właścicielem spółki Polskie LNG, która zarządza terminalem LNG w Świnoujściu im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

 


Copyright © 2016 Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Wszystkie prawa zastrzeżone.