08.04.2019

Bursztyn Polskiej Energetyki dla GAZ-SYSTEM

Prezes Tomasz Stępień odebrał nagrodę „Bursztyn Polskiej Energetyki” za konsekwentne i skuteczne działania zwiększające bezpieczeństwo i niezależność energetyczną Polski poprzez realizację projektu Baltic Pipe. Wyróżnienie zostało przyznane Spółce GAZ-SYSTEM 8 kwietnia 2019 r. podczas VII Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego w Gdańsku.

Statuetka przyznawana jest osobom, instytucjom lub firmom za szczególne działania w zakresie rozwoju i bezpieczeństwa polskiej gospodarki oraz energetyki zarówno w kraju, jak i za granicą. Nagroda ma uhonorować laureatów za determinację oraz konsekwencję w realizacji podjętych zobowiązań lub wyzwań stawianych przed nimi z tytułu pełnionego stanowiska lub przyjętej strategii firmy.

To nie pierwsze podejście do budowy Baltic Pipe, jednak nigdy wcześniej ten projekt nie osiągnął takiego etapu, w jakim znajduje się obecnie. Jesteśmy zdeterminowani, by zrealizować tę inwestycję zgodnie z harmonogramem – podkreślił Tomasz Stępień, prezes GAZ-SYSTEM, odbierając nagrodę.

Wyróżnienie „Bursztyn Polskiej Energetyki” otrzymali również: minister klimatu i energii Danii Lars Christian Lilleholt, wiceminister środowiska Michał Kurtyka, prezes TAURON Polska Energia Filip Grzegorczyk oraz PKN ORLEN. Została też przyznana nagroda samorządowa za efektywność energetyczną dla województwa pomorskiego.

***

Ogólnopolski Szczyt Energetyczny w Gdańsku to jedna z najważniejszych imprez branżowych. W trakcie dwóch dni debat dyskutowano o najważniejszych wyzwaniach stojących przed sektorem energetycznym w Polsce. Wśród poruszanych zagadnień podczas tegorocznej edycji szczytu znalazły się m.in.: reorganizacja polskiego rynku energii jako konsekwencji polityki surowcowej państwa, uniezależnienie gospodarcze i energetyczne, pewność zaopatrzenia w surowce oraz stabilność relacji międzynarodowych.

 

GAZ-SYSTEM jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki. Odpowiadamy za przesył gazu ziemnego oraz zarządzamy najważniejszymi gazociągami w Polsce. W ramach programu inwestycyjnego 2015-2025 GAZ-SYSTEM planuje wybudować ponad 2000 km nowych gazociągów w zachodniej, południowej i wschodniej części Polski. Dalsza rozbudowa krajowej sieci przesyłowej, w tym powstanie nowych gazociągów w ramach Korytarza Gazowego Północ-Południe, a także budowa połączeń międzysystemowych z państwami sąsiednimi wzmocni bezpieczeństwo energetyczne Polski i będzie stanowić istotny wkład w rozwój europejskiego systemu przesyłowego.

Spółka realizuje jedno z najważniejszych przedsięwzięć infrastrukturalnych w kraju – projekt Baltic Pipe, polegający na wybudowaniu dwukierunkowego gazociągu morskiego łączącego Polskę i Danię oraz rozbudowie lokalnej sieci przesyłowej.

GAZ-SYSTEM jest też właścicielem spółki Polskie LNG, która zarządza terminalem LNG w Świnoujściu im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

 


Copyright © 2016 Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Wszystkie prawa zastrzeżone.